بهترین شرکت های خودروسازی

بهترین شرکت های خودروسازی جهان

خودروسازی از پولسازترین  زمینه های اقتصادی دنیای مدرن می باشد که قدمتی حدود یک قرن دارد. در این مطلب به بهترین شرکت های خودروسازی جهان می‌پردازیم.

1- فراری

بهترین شرکت های خودروسازی جهان

 

 

 

 

 

 

 

 

انزو فراری از نام آشناترین اشخاص در زمینه  شرکت های خودروسازی جهان می باشد. وی در سال 1939 کمپانی اختصاصی خود را پایه گذاری کرد. وی در ابتدا تنها بر ماشین‌های مسابقه تمرکز داشت و نخستین ماشین خود را در سال 1940 تولید کرد. فراری یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها در زمینه مسابقات جهانی می باشد،همچنین فراری در سال 2014 به عنوان قدرتمندترین برند دنیا شناخته شد.

2- لامبورگینی

بهترین شرکت های خودروسازی جهان

کمپانی ایتالیایی لامبورگینی یکی از بهترین شرکت های خودروسازی جهان سال 1963 میلادی توسط Ferruccio Lamborghini برای رقابت با مدل های جی تی فراری تاسیس شد.

این کمپانی در طول تاریخ خود فراز و فرودهای متعددی را گذرانده است. محبوب‌ترین ماشین‌های این شرکت خودروسازی در حال حاضر اونتیدور (Aventador)، اوراکان (Huracan) و شاسی‌بلند اوروس (Urus) هستند.همچنین طراحان این کمپانی  بیش از هر چیزی با ظرافت کار خود شناخته می‌شوند.

3- مرسدس بنز

بهترین شرکت های خودروسازی جهان

مرسدس بنز  شرکت خودروسازی آلمانی می باشد، که در زمینه طراحی و ساخت انواع خودرو، کامیون، اتوبوس و موتورهای درون‌سوز و همچنین ارائه خدمات مالی (لیزینگ و بیمه اتومبیل) فعالیت می‌کند.

این شرکت ادامه قدیمی‌ترین سازنده خودروهای بنزینی در جهان، یعنی دایملر موتورن گیزلشافت است، که در سال ۱۸۹۰ توسط گوتلیب دایملر و ویلهلم مایباخ تأسیس شده بود.

امروزه مرسدس بنز یکی از زیرمجموعه‌های شرکت دایملر آ گ به‌شمار می‌آید و همراه با آئودی و ب‌ام‌و، سه خودروساز مشهور و لوکس آلمانی هستند که به‌عنوان پرفروش‌ترین خودروسازان لوکس جهان، شناخته می‌شوند..

4- بی ام دبلیو

بهترین شرکت های خودروسازی جهان

کمپانی بی ام دبلیو یکی از بهترین شرکت های خودروسازی دنیا است.که بیش از 104 سال از تاسیس این شرکت می‌گذرد. حوزه فعالیت‌های این کمپانی به شدت گسترده بوده و مواردی چون قایق‌های تفریحی، موتور هواپیما و موتورسیکلت را شامل می‌شود.

5- فورد

بهترین شرکت های خودروسازی جهان

هنری فورد را می‌توان از نوابغ حوزه تجارت و اتوموبیل‌سازی دانست. تفکر هوشمندانه هنری منجر به تبدیل کمپانی او به یکی از بزرگ‌ترین شرکت های خودروسازی آمریکا و جهان شده است. کمپانی فورد در سال 1903 ثبت گشت. این شرکت ماشین‌های لوکس خود را تحت نام لینکولن به فروش می‌رساند. فورد همچنین مالک کارخانه برزیلی ترولر، هشت درصد کمپانی استون مارتین و 32 درصد شرکت چینی Jiangling Motors است.